Přijďte si k nám oddechnout od starostí v soukromí Privátního wellness Bašta a dejte odpočinout nejen svému tělu. Nabízíme finskou saunu a pivní lázeň. Jsme vám k dispozici od čtvrtka do soboty mezi 15.00 a 21.00 hod. Kapacita wellness je 4 osoby.

Ceník

Zde naleznete ceník služeb našeho Privátního wellness Bašta.

Finská sauna

Tradiční severská relaxace. Finská sauna je nejznámějším typem sauny s výraznými ozdravnými účinky na lidské tělo i psychiku. Intenzivním pocením se z těla odstraní jedovaté látky. Silné prohřátí posiluje funkce krevního oběhu i termoregulaci organismu a odstraňuje potíže jako např. syndrom studených nohou.

10 důvodů proč začít chodit do sauny

 • Pocením vyplavíte z těla toxiny.
 • Pravidelný pobyt v sauně zlepšuje imunitu a zpomaluje stárnutí.
 • Saunování vede ke zvýšení odolnosti proti zánětlivým onemocněním horních cest dýchacích (rýma, kašel).
 • Budete odolnější proti civilizačním chorobám (např. infarkt, mozková příhoda, hypertenze).
 • Teplo sauny a prokysličení příznivě ovlivňuje bolesti svalů a kloubů, zmírňuje poúrazové stavy pohybového aparátu.
 • Zbaví vás nedostatečného prokrvení končetin a pocitu věčně studených nohou a rukou.
 • Pobyt v „potírně“ zmírňuje potíže žen v období přechodu.Pocení v sauně může přispět ke zlepšení chronického zánětu střev, žlučníku i slinivky břišní a pozitivně ovlivňuje i průběh vředových onemocnění, zejména v jejich počátečních fázích.
 • Teplo sauny odstraňuje únavu a zároveň léčí nespavost.
 • Po saunování vaše pleť dostane zdravou barvu, nebude mdlá a zašedlá. Veškeré nečistoty a toxiny jsou totiž odbourávány, a tak pokožka získává jemný a hebký vzhled, což ocení zejména dámy.
 • V zimě dokáže sauna potlačit špatnou náladu vzniklou nedostatkem sluníčka a denního světla a vyplavuje se hormon štěstí endorfin, který podporuje dobrou náladu.

Pro rezervaci volejte +420 606 626 036.

Pivní lázně

Pivní lázně obecně jsou unikátní starou lázeňskou terapií, kde jsou využívány přírodní suroviny ve formě chmele, kvasnic a dalších přírodních látek, které působí blahodárně na vaše tělo. Pivní lázně Bašta se nachází v původní, historické, židovské lázni mikve, kde jsou všechny blahodárné účinky koupelí ještě umocněny.

Proč právě Pivní lázně Bašta?

 • Unikátní zážitek v bývalé židovské lázni mikve
 • Garance 100% soukromí během celé procedury
 • Pivovarem navržená a odzkoušená ozdravná směs s vitamínem B
 • Pivo Bernard si čepujete vy sami

Pivní koupele

Relaxační procedury v pivních lázních Bašta jsou rozděleny do dvou částí, z nichž první je koupel v pivní lázni v speciálně tvarované pivní vaně z modřínového dřeva určené pro 2 osoby, spojená s konzumací piva Bernard a druhá část je relaxační – odpočinková.

Aby vám pocit ze „znovuzrození“ zůstal co nejdéle, doporučuje se koupání nebo sprchování nejdříve 2 hodiny po proceduře, kdy jsou již veškeré příznivé látky dostatečně absorbované. Pokud netrpíte právě kožními nemocemi, stačí si proceduru zopakovat za měsíc.

Pivní koupele mají příznivé účinky na detoxikaci celého organismu, na krevní oběh, zejména na špatné prokrvování končetin, na imunitní systém, uklidňují nervový systém a odbourávají stres. Podporují gastro-imunitní systém (trávení), léčí nechutenství, odstraňují bolesti kloubů, mají blahodárný regenerační vliv na kůži, vlasy a zpevnění nehtů, potlačují dermatologické projevy pleti a mají pozitivní vliv při léčbě akné či celulitidy. Pokožka je koupelích hebká a dobře se hojí.

Po skončení koupele je možné využít návaznou doplňkovou finskou saunu.

Jako každá lázeňská procedura založená na horké vodní koupeli i pivní lázně nejsou vhodné pro osoby s vysokých krevním tlakem, po operaci srdce, těhotné ženy od tří měsíců těhotenství a děti do 15ti let.

Pro rezervaci volejte +420 606 626 036.