Jsme dva sušičtí patrioti, možná nadšenci, kteří si váží práce starých mistrů a snaží se jejich historické stavby vrátit do původní podoby a zrekonstruovat tak, aby vám poskytli maximální pohodlí při vaší dovolené. 

Kdo jsme

Jsme tedy apartmánový komplex, nabízející ojedinělý soubor nadstandartního ubytování ve dvou sousedících, citlivě rekonstruovaných budovách. V kombinaci s nabízenými službami u nás najdete vaši ideální dovolenou. 

Co nabízíme

Chceme se odlišovat v kvalitě námi nabízených služeb. Nechceme nabízet kompromisní řešení vaší dovolené. Chceme, abyste se u nás při vašem pobytu jednak cítili jako doma, ale zároveň abyste zakusili to, co jsme pro vás připravili. Chceme naše služby trvale zlepšovat a to i navzdory těžké době, ve které jsme se všichni v posledním roce ocitli. Nebo právě proto. V dnešní době není čas dělat kompromisy a my se o to pokusíme.

Co u nás naleznete

U nás naleznete kvalitní ubytování v kompletně a nadstandardně zařízených apartmánech,  relaxaci ve formě „pánského – cigar klubu“, oddych ve formě nově vybudovaného wellness z bývalé židovské mikve. U nás však můžete strávit vaši dovolenou aktivně. Nabídneme vám širokou škálu aktivit, které je možné provozovat v bezprostřední blízkosti našich apartmánů. Krásy Šumavy můžete shlédnout i z ptačí perspektivy, kdy vám zajistíme let sportovním letadlem

Kde jsme

Naše apartmány se nacházejí na rozhraní centra Sušice, známé brány Šumavy a její sportovně – rekreační části. Z našich apartmánů se dostanete během několika málo minut do všech zájmových míst pěšky, na kole, či kolečkových bruslích, nebo přímo v plavkách do přírodních lázní Luh nebo velmi vyhledávaného a moderního krytého bazénu, v zimě pak přímo na běžkách můžete vyběhnout do stopy.

Jdeme s dobou

Abychom vyhověli současným trendům a potřebám, připravili jsme možnost on-line rezervace a stále více vyhledávaný bezkontaktní check-in a samoobslužnou recepci. Ale pochopitelně rádi vás obsloužíme i „tradičním – osobním“ způsobem.

Stavba roku Plzeňského kraje

V roce 2009 proběhl již 7. ročník veřejné soutěže Stavba roku Plzeňského kraje. Soutěž si klade za cíl seznámit nejširší odbornou i laickou veřejnost s úrovní stavitelství a architektury Plzeňského kraje a podpořit kvalitní komplexní realizace, od architektonického pojetí až po řemeslný detail.Stavby přihlášené do soutěže posuzuje odborná porota jmenovaná na návrh organizátora. Jednotlivé stavby jsou posuzovány zejména podle těchto kritérií:
  • architektonický výraz stavby a její začlenění do prostředí
  • celkové prostorové a funkční řešení díla od koncepce po detail
  • kvalita provedení stavby, náročnost řešení, koordinace a zvládnutí detailů
  • další přínos stavby (technická invence, mimořádnost řešení, veřejná prospěšnost apod.)
Apartmány Bašta byly nominovány v kategorii "B - Rekonstrukce budov" a ve finále získaly od odborné poroty Čestné uznání za citlivou rekonstrukci historického objektu. Z vyjádření poroty: "Nominace na titul Stavba roku je navržena za náročnou, ale citlivou rekonstrukci, která je dotažena až do dokonalosti provedením původních historických prvků (dlažba, kování oken), které vynikají vedle dobře řemeslně provedených doplňků nových. Zajímavé je dispoziční řešení a originální využití podkrovních prostor a čistá řemeslná rekonstrukce pavlačové části."
Čestné uznání Stavba roku Plzeňského kraje 2009